IETEIKUMI VESELĪGAM DZĪVESVEIDAM VASARĀ

Viena trešdaļa no vasaras brīvlaika (bērniem, jauniešiem, studentiem) jau pagājusi, pēc atvaļinājumiem vēl neviens īsti neraujas, jo tiem, kam ārvalstis mīļas, vēl ne visas robežas ir brīvi pieejamas, ārkārtas stāvoklis valstī noslēdzies, ierobežojumi tāpat palikuši, kurus jāievēro drošības apstākļu dēļ, Līgo svētki aizvadīti, veiksmīgi iesācies jūlijs! Notikumiem bagāts pirmais pusgads no 2020.gada un, lieki piebilst - gaužām raibs! Tiem, kas vēl nav atsākuši savas sportiskās gaitas vai vasarā vairāk atpūšas, nekā nododas sportiskām aktivitātēm, esam sagatavojuši pāris ieteikumus un idejas, kā nodrošināt ķermenim, organismam un prātam nepieciešamo vitamīnu un kustības devu, kā arī aktivitāti

  1. Katru dienu dodies 30-90 minūšu pastaigā, kas nodrošinās nepeiciešamo asinsrites apmaiņu Tavam organismam;
  2. 2 reizes nedēļā izskrien mazu aplīti pa sev iemīļotu rajonu vai stadionu 30 minūšu garumā (vēlāk ilgumu var kāpināt, taču pakāpeniski) - ja jūti ceļu, muguras vai citas locītavu sāpes, skriet nav ieteicams (tad vien jāpieturas pie pastaigas) - ja gadījumā apstākļi neļauj doties skrējienā, mūsdienās Youtube un citos sociālajos kanālos ir pieejam dažādi treniņi, dažādām sagatavotībām - izvēlies kādu no tiem un uzsporto! 
  3. Velo braukšana ir ne tikai lielisks veids fiziskās aktivitātes nodrošināšanai, bet arī laika pavadīšanai kopā ar ģimeni - lecam virsū uz riteņiem, ievērojot visus drošības pasākumus, un dodamies baudīt ikdienas burvību;
  4. Atceries! Karstajam laikam iestājoties, organisam nepieciešams vairāk ūdens - nebaidies to lietot uzturā pastiprināti (p.s. tēja, kafija, limonādes, sulas NAV ūdens; ieteicams tīrs ūdens, bez piedevām!);
  5. Ievēro veselīga uztura pamatprincipus; sadali un ievēro ēdienreizes, kā arī porciju izmērus - tas palīdzēs organismam darboties sabalansēti! 
  6. Ja ir iespēja, lieto vitamīnus, uzņemot tos no augļiem un dārzeņiem, kas īpaši vasarā ir pieejami; ja nepieciešams - droši papildus izvēlies vtamīnu D un citus, organismam nepieciešamos! 
  7. POZITĪVISMS ir vissuperīgākais līdzeklis dzīvespriekam un labām emocijām! Aktivitātes, kas sagādā prieku, nodrošina labsajūtu, enerģijas pieplūdumu - tas ir nepieciešamais jebkurā dzīves situāciijā! 

 

Šie ir vien daži priekšlikumi, kā padarīt vasaru veselīgu un aktīvu! Lai izdodas uzņemt pozitīvas emocijas, daudz vitamīnu, dzīvoties pa svaigu gaisu un izbaudīt vasaru! Ja ir iespēja dejot, DEJO, jo tā ir vispatiesākā bauda un fantstiskākais enerģijas pieplūdums!